Github - Emailleri organizasyona göre ayırmak

Aynı anda farklı organizasyonlardan projelerde çalışıyorsanız ve tüm Github bildirimlerinin tek bir email adresinize gelmesini istemiyorsanız aşağıdaki işlemleri uygulayarak farklı adreslere gönderilmesini sağlayabilirsiniz. 

Benim için durum şöyle gelişti, çalıştığım şirket organizasyonundan gelen bildirimlerin şirket emailime gelmesini, kendi kişisel destek verdiğim projelerin ise kişisel email adresime gelmesini istiyordum. Biraz araştırdıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak email  adreslerinin ayrıştırılmasını sağladım.

Farklı email adreslerini organizasyonlara göre nasıl ayırırım?

1. İlk olarak email almak istediğiniz adresin Github'da doğrulanmış bir şekilde eklemeniz gerekmekte. Bunun için hesabınıza giriş yapıp ayarlar kısmına girip, sol menüden "Emails" sekmesine gelmelisiniz. Buradan direkt ulaşabilirsiniz.

Email adresinizi ekledikten sonra bir doğrulama eposta'sı alacaksınız. Doğruladıktan sonra bir sonraki adıma geçiş yapabilirsiniz.

 

2.  Yine Github ayarlar sayfasında, bu sefer "Notifications" sayfasına gelin. Buradan da aşağıdaki "Custom routing" butonuna tıklayın.

 

 

3.Açılan sayfadan "Add new route" butonuna tıklayın. Sizden aşağıdaki gibi önce "Organization" , sonra da hangi emai adresinize bilgilendirme isteyeceğinizi soracak.


Seçiminizi yaptıktan sonra "Save" butonuna tıklayabilirsiniz. 

 

Artık o organizasyondaki projelerden alacağınız bildirimler seçtiğiniz email adresinize gelecektir. 

 

Add comment